فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج:

برای تبیین لحظه‌های نورانی دفاع‌ مقدس به اقدام‌های فرهنگی و رسانه‌ای بیشتری نیاز است

سردار سلیمانی گفت: برای تبیین لحظه‌های نورانی دفاع‌ مقدس هنوز به اقدام‌های فرهنگی و رسانه‌ای بیشتری نیاز است و باید همه مراکز  و دستگاه‌های مسوول همکاری داشته باشند.

به گزارش سرزمین نور، سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج چهارشنبه شب در همایش دست اندرکاران برگزاری اردوهای راهیان نور یزد و جشنواره استانی ره آورد سرزمین نور یزد  گفت: راهیان نور به عنوان کار فرهنگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، نقش اصلی در انتقال فرهنگ دفاع‌ مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان دارد.

 

وی ادامه داد: برای پیشگیری و برخورد با تهاجم گسترده فرهنگی دشمنان که ناجوانمردانه تمام ارزش‌های دینی و عقاید نسل جوان را مورد حمله قرار داده‌اند،برگزاری اردو راهیان نور با همکاری دستگاه‌های اجرایی و مسوولان به نحو مناسب و با قوت ادامه یابد.

 

این رزمنده دفاع‌ مقدس اظهارداشت: اعزام کاروان راهیان نور را باید یک فناوری فرهنگی و گنجی  ارزشمند دانست که این گنج عظیم هنوز بعد از گذشت ۳۰ سال از پایان آن حرف‌های تازه و جدیدی برای گفتن دارد و توسعه این بستر به واسطه راهیان نور صورت خواهد گرفت.

 

سلیمانی بیان داشت: بدون شک امروز دنیا به نظام ایران  از پنجره دفاع‌ مقدس نگاه می‌کند، باید ابعاد آن را با انجام امور فرهنگی و انقلابی در منظر دید نسل جوان و علاقه‌مندان دیگر کشورها قرار داد.

 

وی افزود: برای معرفی جانفشانی مردم ایران در برابر دشمنان یکی از بهترین ابزارهای فرهنگی و بی بدیل ،دوران هشت سال دفاع‌ مقدس است  که باید روز به روز ابعاد آن بازشناسی و برای جهانیان بازگو شود.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خاطرنشان کرد: برای تبیین لحظه‌های نورانی دفاع‌ مقدس هنوز به اقدام‌های فرهنگی و رسانه‌ای بیشتری نیاز است و باید همه مراکز  و دستگاه‌های مسوول همکاری داشته باشند.

 

به گفته سلیمانی اگر فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم و جوانان نهادینه شود هیچ دشمنی نمی‌تواند به اهداف خود برسد، باید از این گنج ارزشمند در راستای اهداف نظام و توصیه‌های مقام معظم رهبری استفاده کرد.

 

در این مراسم از تعدادی از برگزیدگان و داوران جشنواره ره آورد سرزمین نور استان یزد و همچنین فعالان و دست اندرکاران برگزاری اردوی راهیان نور یزد قدردانی شد.

 

کلید واژه
جشنواره
راهیان نور
هنر
فرهنگی
دفاع مقدس

افزودن دیدگاه جدید