مسئول سازمان اردویی سپاه الغدیریزد:

نخستین جشنواره استانی«ره آورد سرزمین نور» با تجلیل از 23 برگزیده در یزد برگزار شد

ملکی گفت: اولین جشنواره استانی«ره آورد سرزمین نور» با حضور سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در استان یزد برگزار شد.

 

احسان ملکی مسئول سازمان اردویی سپاه الغدیریزد در گفتگو با کوله بار با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره استانی ره آورد سرزمین نور در این استان گفت: اختتامیه جشنواره استانی «ره آورد سرزمین نور» با حضور سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، روز چهارشنبه 20 آذرماه از  ۱۹ تا ۲۱:۳۰ در سالن شهید عباس‌پور یزد برگزار شد.

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار اثر به دبیرخانه استانی جشنواره ره آورد سرزمین نور استان یزد ارسال شده است، ادامه داد: این مراسم در دو بخش برگزار گردید که در مرحله اول، از داوران و 23 برگزیده جشنواره ره آورد استانی در 12 بخش تجلیل به عمل آمد و در مرحله دوم شاهد تجلیل از 5 خانواده معظم شهدای استان یزد، دست اندرکاران راهیان نور و خادمین شهدا و همچنین برخی مسئولان استان یزد که همکاری خوبی با مسئولان راهیان نور داشته اند، صورت گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: فراخوان این جشنواره پیش از این در بخش‌های شعر، داستان کوتاه، خاطره، دل‌نوشته، فیلم نامه، فیلم کوتاه، پویانمایی، نمایش‌نامه خیابانی، نماهنگ، پوستر، عکس حرفه‌ای و عکس تلفن همراه و.. با موضوع راهیان نور و دفاع مقدس اعلام شده بود.

 مسئول سازمان اردویی سپاه الغدیر یزد در ادامه با بیان این که توجه به کمیت و کیفیت اردوهای راهیان نور یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری برای توسعه فرهنگی و افزایش بصیرت دینی است، اظهار کرد: راهیان نور فناوری انتقال اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به نسل سوم و چهارم انقلاب است.

وی استفاده از ظرفیت هنر برای انتقال کامل مفاهیم انقلاب اسلامی به جوان را یکی از اقدامات حائز اهمیت در راستای پایداری سازی این مهم دانست و افزود: برگزاری اولین جشنواره استانی «ره‌آورد سرزمین نور» یکی از اقدامات در دستور کار سپاه الغدیر یزد است.

مسئول مرکز اردویی و راهیان نور سپاه‌الغدیر در ادامه با بیان این که این جشنواره در 12 بخش هنری برگزار می شود، گفت: شعر، داستان کوتاه، خاطره، دلنوشته، فیلم نامه، فیلم کوتاه، پویانمایی، نمایش نامه خیابانی، نماهنگ، پوستر، عکس حرفه ای و عکس تلفن همراه از جمله بخش های تعیین شده برای این دوره جشنواره ره آورد سرزمین نور در استان یزد است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که شرکت برای تمام افراد آزاد بوده و افراد می‌توانند حداقل در پنج بخش شرکت کنند، خاطرنشان کرد: ادرس دبیرخانه جشنواره میدان باهنر، بلوار شهید صدوقی، روبروی بانک صادرات تعیین شده است.

وی افزود: علاقه مندان می توانند برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار ادبی و هنری خود با موضوع راهیان نور و دفاع مقدس را به آدرس اینترنتی  www.sarzaminenoor.ir ارسال نمایند.

ملکی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: برگزیدگان این دوره از جشنواره برای حضور در مرحله ملی که به میزبانی استان خوزستان در شهر اهواز برگزار می‌شود، معرفی و اعزام می‌شوند و اسفندماه شاهد تجلیل از برگزیدگان کشوری جشنواره ره آوورد سرزمین نور خواهیم بود.

 

کلید واژه
جشنواره
راهیان نور

افزودن دیدگاه جدید

این سوال برای تست اینکه آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم اتوماتیک این سوال است.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)